Jaromír Chrenka

tel.: 602 739 698

info@bublinahodonin.cz

facebook.com/taborolsi

Další aktivity

Po stopách skřítka Podzimníčka a drakiáda

Koncem října - začátkem podzimu - kdy vládlo ještě letní počasí, jsme se sešli všichni malí i velcí táborníci v Hodoníně na Oáze.


Vydali jsme se společně po stopách skřítka Podzimníčka. Cesta za skřítkem však nebyla snadná. Po cestě jsme plnili různé úkoly. Museli jsme překonat vodní překážku, nasbírat barevné podzimní listy nebo zazpívat písničku. Taky jsme potkali nejrůznější pohádkové bytosti. Posledním našim úkolem bylo vypustit své draky, které jsme si přinesli. Počasí nám přálo,a tak vyletěli vysoko do oblak.


Po návratu jsme si všichni vyrobili skřítkovské čepice, to abychom mohli proniknout do pohádkové říše. Když se setmělo, tak jsme se vydali za skřítkem Podzimníčkem.Ten nám za všechny splněné úkoly připravil odměnu. Po večeři jsme si ještě ozdobili každý svoji lžičku, nebo namalovali obrázek. Společně za doprovodu kytary, basy a mandolíny zazpívali několik písniček a unaveni po náročném dni jsme se rozloučili s přáním brzkého shledání. :-)

POMNĚNKOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Letos děti na tábor pozval pan král Květoslav z Pomněnkového království, kterému se ztratila dcera Pomněnka. Unesl ji zlý černokněžník Bradlovec, který ale malým rytířům a princeznám dal šanci princeznu Pomněnku vysvobodit. Museli mu každý den přinést jednu z věcí, které mu chyběly do nápoje nesmrtelnosti. A tak šly děti v noci pro Měsíční kámen, získaly vlas čarodějnice, od duhových ptáků dostaly pírka a přemohly také trojhlavého draka, aby mohly předat černokněžníkovi dračí zub.

Všechny úkoly děti s pomocí rad poustevníka splnily a tak se mohly vypravit na záchranu princezny. U hradu přemohly černé rytíře, našly a zničily srdce černokněžníka a odemkly zámek od hradu.

Čekala na ně krásná princezna Pomněnka s dvorní dámou a od pana krále pak dostaly bohatou odměnu.

Tábor si i letos užily děti i rodiče a už se těšíme na příští rok.

Kristina Polášková

MDD 2018

Pro naše nejmenší táborníky jsme připravili oslavu MDD v pohádkovém lese.

Na den dětí se dětské Městečko proměnilo  v pohádkový les plný princů a princezen.

V království krále Květa jsme si mohli zaběhat tak jako kocour  v botách, přemoci tříhlavého  draka nebo najít 3 oříšky pro Popelku. U studánky na nás čekala žába, nikomu z nás se však nepodařilo polibkem vysvobodit prince  ze zakletí.

Po splnění všech úkolů na nás již čekal král Květo a rozdal nám amulety, které nám o prázdninách umožní vstup do POMNĚNKOVÉHO KRÁLOVSTVÍ a ochrání nás před zlým  čarodějem. Pak jsme si u ohně zazpívali, opekli špekáčky a domlouvali jsme se ,jak to asi bude vypadat  na táboře.

Již se všichni těšíme.

Pozvánka na stopovačku

Vánoční tvoření 2017

Již tradičně jsme pro naše nejmenší připravili v měsíci prosinci vánoční tvoření. Děti si zde mohly za pomoci rodičů utvořit adventní věnce, papírovou výzdobu do oken nebo vánoční přáníčka. Pod vedením Markéty si z keramiky vytvořily svícny, kterými mohly vyzdobit vánoční stůl.

Pozvánka na vánoční tvoření

 

 

 

 

 

Drakiáda 2017

28. řijna to byl termín, který jsme si vybrali na setkání po táboře spojené s drakiádou. Nad celou Českou republikou řádil orkán Herwart a lilo jak z konve. Nicméně jsme se začali scházet a kolem desáté hodiny jako mávnutím kouzelného proutku přestalo pršet a dokonce vysvitlo i sluníčko. Připravili jsme tedy každý svého draka a drakiáda mohla začít. Někomu se provázky zamotaly hned na začátku, jiným drak vyletěl až do oblak. Promrzlí jsme si zahráli venku ještě různé hry. Za odměnu nás ve vnitř čekalo občerstvení. Promítání fotek z tábora nám připravil dědeček Mira. Každý z nás si potom mohl ještě vytvořit vlastního papírového draka. Děti i tatínci to pojaly po svém. I maminky se zapojily do tvoření a různými razítky si ozdobily tašky. Rozcházeli jsme se večer s písničkami za doprovodu kytar a basy.

Loupežnická dobrodružství

Letošní tábor agentury Bublina z.s. pro rodiny s dětmi byl inspirován příběhy loupěžníka Rumcajse a konal se od 29. července do 5. srpna 2017 v oblíbeném okolí blízko rybníka Hadravy.

Protože Rumcajsovi Cipísek zase odběhl někam do světa, povolal si 20 šikovných dětí, aby mu Cipíska na čas zastoupily.

A tak naše děti musely dokázat, že zvládnou přechytračit lišku, předběhnout jelena, střílet z praku nebo třeba přinést generálovi válečné lejstro. Taky musely splnit zkoušky plížení, odvahy, loupení, střílení i dobrých skutků, za které dostaly barevné knoflíky na své loupežnické vesty.

Počasí se letos vydařilo, v horkých dnech nás báječně osvěžila čistá voda Hadravy, hub bylo dostatek a dobré nálady také.

A protože na tomto táboře čas tak nějak pomaleji plyne, věříme, že si všichni tento jedinečný zážitek ujít ani příští rok.

Kristina Polášková

 

 

 

 

 

Cesta kolem světa za 14 dní

Cestu kolem světa zahájilo v Anglii všech 39 námořníků, jakmile anglická královna pasovala instruktory do stavu lordů a lady. Putovali jsme přes Itálii, Egypt, Indii, Japonsko, Austrálii, Brazílii, Mexiko, San Francisko a řadu dalších zajímavých míst. V průběhu cesty jsme tak museli například vytvořit mumie, v Japonsku jsme si vyráběli dřevěné hůlky a na Havaji jsme vyzkoušeli tamní bahenní koupel. Letos jsme bohužel nemohli kvůli počasí trávit každý den u vody, nicméně jsme si tábor i tak všichni báječně užili. 

Všichni se už těšíme na další tábor.

Verča

Den dětí - Po stopách loupežníků

Den dětí jsme oslavili v sobotu 27. května 2017 s názvem Po stopách loupežníků. Setkali jsme se v 15 hodin v dětském městečku v Hodoníně v loupežnickém oděvu připraveni plnit nejrůznější nástrahy. Malí loupežníci museli prokázat obratnost a um v házení šiškou, lovení rybiček, přitloukání hřeníků, v malování na chodníku, svoji paměť uplatnili při zapamatování věcí, či poznávání poslepu. Po splnění všech disciplín a soutěží se malí loupežníci stali Cipísky a od velkého Rumcajse dostali odznak - vstupenku na letní loupežnický tábor pro rodiny s dětmi. Za odměnu a velké nasazení si vysloužili i řadu odměn a sladkostí. Pro všechny velké i malé loupežníky bylo na závěr připraveno opekání špekáčků a zpěv písní s kytarami.

Hanka Kuběnová

 

 

 

 

Ohlédnutí za rodinným táborem "Po indiánské stezce"

V prvním srpnovém týdnu se několik rodin s dětmi v převážně předškolním věku zúčastnilo prvního tábora pro rodiče s dětmi, který organizovala agentura  Bublina.
Celým pobytem děti provázel příběh o indiánském chlapci, kterému se říkalo Malý strom. Spolu s ním se děti vydaly na vysokou horu, zachraňovaly divoké koně, vyráběly si luk a šípy nebo šly v noci pro vodu do kouzelné studánky,..
Většina dětí byla na táboře poprvé a hned se nadchla pro sekání dřeva, spaní v tee- pee při ohýnku i koupání v rybníce. Letos se také dařilo houbám i borůvkám, takže košíky nikdy nebyly prázdné.
Čas zde ubíhal trochu pomaleji než doma, děti únavou samy padaly do spacáků, nebo si užívaly večerní posezení s kytarou u ohně...
Když jsme poslední den našli poklad a rozdělili si jej mezi sebou, všichni slibovali, že příští rok se tu zase sejdeme. Správní indiáni drží slovo, takže už teď se těšíme na další prázdniny a nové kamarády.

Kristina Polášková 

 

 

 

 

 

Tábor 2016 - Putování s Praotcem Čechem

O letních prázdninách se tradičně uskutečnil mnohými dlouho očekávaný tábor, který se konal nedaleko Olší u Telče. Téma tábora bylo Putování s Praotcem Čechem.

Děti se v tábořišti rychle seznámily a rozdělily se po pěticích do stanů tee-pee, kde následující dva týdny bydlely. Každý byl také zařazen do jednoho významného slovanského rodu, za který vedl mnohé boje v podobě her v lese, na louce, ale také vodní bitvy na nedalekém rybníku Hadrava, kde jsme strávily nejedno hezké odpoledne.

Za doprovodu Praotce Čecha a kněžny Libuše jsme prošli celými dějinami českého národa a tím se dozvěděli mnoho z české historie. Táborové téma skvěle podtrhly pestré kroje dětí. 

 Klidné večerní posezení u táborového ohně za zpěvu vedoucího Kašpara bylo po dni plném her krásnou tečkou.

Na konci tábora všichni odjížděli se společnou fotkou, ale hlavně se vzpomínkami na nezapomenutelných čtrnáct dní plných skvělých zážitků a nových zkušeností uprostřed krásné přírody.

Přema z Blatničky

 

 

 

 

 

Vánoční tvoření 2016

Pozvánka na vánoční tvoření

Pozvánka na vánoční tvoření

 

 

 

 

 

Jedno podzimní dopoledne...

Rodinný tábor s dětmi Indiánskou stezkou na přelomu července a srpna 2016 se natolik vydařil, že jsme se všichni znovu chtěli setkat a táborovou atmosféru zažít ještě jednou. Vybrali jsme den, kdy ani jeden z rodičů nemusí do práce. Na státní svátek 28. října jsme se odpoledne za krásného barevného podzimního dne setkali na Oáze a společně se vypravili na hodinovou plavbu po řece Moravě. Na ní se hrálo, zpívalo a prožívalo krásné sváteční odpoledne. Po návratu na Oázu jsme vyřezali strašáka z dýně, vyrobili strašidelné svícny z gázy a sklenice, děti si také vyráběly a zdobily kolíčky a hrály večerní hru po areálu. Sbíraly jednotlivé části obrázku, které se nacházely u strašidelných svícnů a poté obrázek složily a přilepily. Přivítali jsme mezi námi i novou tábornici Lucinku, kterou jsme v létě znali pouze přes maminčino bříško. K večeři nám Jana objednala velkou uzenou krůtu, se kterou jsme měli co dělat, aby se nám vešla všem do břicha. A abychom se nemuseli brzo loučit, využili jsme nabídky přespání a jako správní táborníci zalezli večer do spacáků. Během dopoledne se již všichni rozloučili a odjeli zpátky ke svým domovům, věnovat se svým běžným povinnostem.

Již teď se těšíme na další společné chvíle a doufejme, že přijdou dřív, než až na táboře.

Hanka Kuběnová

 

 

 

 

Dětský karneval

Letos nám k maškarnímu plesu pro dospěláky, který se stal již tradicí, přibude i KARNEVAL pro děti. Obě akce budou 1.dubna v 17 a 19 hodin v prostorách Mariny.

Chcete vědět, jak dopadl dětský karneval? Sešlo se zde téměř 40 dětí v rozličných maskách. Při příchodu bylo pro děti připraveno malování na obličej. Velkému zájmu se těšili i klauni, kteří měli pro děti připravené tanečky, soutěže o sladké ceny nebo z nafukovacích balónků vyráběli pejsky, meče i květiny. V průběhu karnevalu proběhla soutěž o nejhezčí masku. Nejvíce zaujaly vlastnoručně vyráběnné kostýmy. V závěru celé akce bylo losování tomboly, do které štědří dárci přispěli zajímavými cenami, za které velmi děkujeme.

Kristina Polášková

Vánoční tvoření

V předadventním čase 27. 11. 2015 uspořádaly Jana s Markétou vánoční tvoření pro děti i rodiče ve spolupráci s Ateliérem ptačí budka. Sešli jsme se v hojném počtu a společně jsme se naučili vyrábět nejrůznější adventní věnce, svícny a dokonce nás naučila Markéta i vytvářet keramické vánoční dekorace. Všem se akce velice líbila a těšíme se na příští rok.

 

rigiform

Činnost agentury podporuje město Hodonín.

Poděkování obci Olší, především starostovi obce Janu Dvořákovi,
Milušce a Janu Krejčímu, za podporu při organizování tábora.

sklenářství velká kasárna hodonín